İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Meslek Yüksekokulu “Mobilya ve Dekorasyon“ ve “İç Mekân Tasarımı” programları öğrencileri Engellilere Yönelik Mekansal Çözümler dersi kapsamında ENGELSİZMİR’deydi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Meslek Yüksekokulu “Mobilya ve Dekorasyon“ ve “İç Mekân Tasarımı” programları öğrencileri, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İZFAŞ organizatörlüğünde bu yıl üçüncüsü 1-3 Kasım 2018 tarihleri arasında “Engelsiz Üretim Modelleri ve İstihdam” ana teması ile düzenlenen Uluslararası ENGELSİZMİR 2018 Kongresi ve Fuarı'nı ziyaret etti.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Meslek Yüksekokulu Mobilya ve Dekorasyon Programı Öğretim Görevlisi Mustafa Baydağ, "Öğrencilerimiz bu fuar gezisiyle Engellilere Yönelik Mekansal Çözümler dersinde teoride gördükleri eğitimin toplumsal boyutunu görme fırsatı buldular. Ayrıca engellilerin istihdamına yönelik engelsiz üretim modellerini, yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde uygulanan örnekleri üzerinden inceleme fırsatı buldular” diye konuştu.

Ziyaret kapsamında öğrenciler tüm stantları gezerek, engellilerin günlük hayat içerisinde karşılaştıkları sıkıntılarını dinleyerek, dönem içerisinde yapacakları projelerde bu sıkıntılara çözüm bulmayı hedeflemekteler.

Kaynak: http://www.ieu.edu.tr/tr/news/type/read/id/5955